Diğer Etkinlikler

Branş Dersleri

Eğitim programımızda yer alan İngilizce, Jimnastik, Folklor ve Yaratıcı Drama, Yüzme gibi branş dersleri isteğe bağlı olup, çocuklarımızın sosyal açılımlarını sağlamak, psikomotor, dil ve bilişsel gelişimlerini sağlamada eğitim programımıza destek olmaktadır.

Atölye Çalışmaları

Okulumuzda çocuklarımızın yaratıcılık, sorgulama, neden-sonuç ilişkisi kurma ve ince motor becerilerini geliştirmek ve onlarda estetik bakış açısı oluşturmak amacıyla pasta, ahşap boyama, farklı baskı ve resim çalışmaları ile ilgili çok çeşitli atölye çalışmaları da yapılmaktadır.

Rehberlik

Okul öncesi eğitim, çocuklarımızın okul yaşamları, sosyal iletişim becerileri, öğrenme yetileri üzerinde çok önemli bir işleve sahiptir. Gelişim dönemleri içerisinde, en yoğun ve hızlı öğrenme çağının 0-7 yaş arasında gerçekleştiği bilimsel bir gerçektir. Öğrenme becerilerindeki bu en önemli dönemlerinde, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Servisi, okul yaşantısı içerisinde çok önemli işleve sahiptir ve okul-aile-çocuk üçgeni içerisinde yer alır. Çocuğun birey olarak farklılıklarının anlaşılması ve destekleyici rehberlik hizmetlerinin yürütülebilmesinde bu üçgenin en sağlıklı şekilde kurulması çok önemlidir.

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Servisi, Anaokulu çalışmalarını gelişimsel bakış açısıyla hazırlayarak,

Olmak üzere beş temel alanda hizmet vererek, çocuklarımızın verimli ve bilinçli bir şekilde gelişimlerine yardımcı olur.